Zina Sebebiyle Boşanma Dilekçe Örneği

Zina Sebebiyle Boşanma ....... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE,KONU : Zina sebebiyle boşanma,YASAL NEDENLER : MK.m129 ve sair hukuki mevzua,Davalının eşini aldattı gerek kendi ifadeleri, gerek tanıklar ve gayrı meşru beraberliğinden olan çocuğu,Müvekkilemiz uzun zamandır eşinin kendisini aldattığı

Zina Sebebiyle Boşanma
....... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE
.......
 
DAVACI               :.......
 
VEKİLİ               :.......
 
.......
 
DAVALI               :.......
 
.......
 
KONU                 : Zina sebebiyle boşanma .
 
AÇIKLAMAMAR          :
1-Müvekkilim davalının 22 yıllık eşidir. Müşterek evliliklerinden 6 çocukları bulunmaktadır. Evlilik kayıtları .......İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, .......Sayfa No ve ....... Kütük Sıra Nodadır. 
2-Davalı pazarcı esnafı olup, zaman zaman şehir dışında olup pazar ve panayırlarda sebze ve meyve satmaktadır. Müvekkilem de yıllardır evde dikiş dikmekte ve davalı eşine ve evin giderlerine katkıda bulunmaktadır.
3-Müvekkilemiz uzun zamandır eşinin kendisini aldattığı konusunda duyumlar almaktadır. Bir müddettir evine sadece hafta sonları gelen davalı, müvekkilimize işerin yoğun olduğunu ve bu nedenle zaman zaman kamyonda yatmak zorunda olduğunu söylemiştir. Bu durum 6 aydan fazla bir zamanı geçince müvekkilemiz şüphelenmiş ve eşini takip etmiştir. Eşinin, .......... ilçesinde ................. adresinde bulunan bir başka eve düzenli olarak gittiğini gören müvekkilemiz, yaptığı araştırmada eşinin bir başka kadınla birlikte karı koca hayatı yaşadığını öğrenmiştir. 
4-Bu konuda eşi gayet cüretkar davranmış ve kapıdaki zile kendi adını yazdırmış ve eve yine kendi adına ............. abonman numaralı telefonu çektirmiştir. Daha kötüsü müvekkilemiz eşinin bu kadından bir erkek çocuğunun olduğunu da öğrenmiştir. Müvekkilemiz, eşine durumu sorduğunda davalı inkar etmemiş ve kabullenmiştir.
5-Davalı şu anda müvekkilimiz ve çocukları ile kalmamaktadır. Birlikte yaşadığı diğer kadın ile yukarıdaki adresteki evi kullanmaktadır. Davalının eşini aldattı gerek kendi ifadeleri, gerek tanıklar ve gayrı meşru beraberliğinden olan çocuğu ile sabittir.
6-Müvekkilimizin davalıdan boşanmasına karar verilmesini istemekteyiz. Ayrıca müvekkilimiz için sonradan yoksulluk nafakasına çevrilmek üzere ....... TL nafaka ile çocuklarının her biri için ....... TL tedbir nafakasına hükmedilmesini istemekteyiz.
YASAL NEDENLER       : MK.m129 ve sair hukuki mevzuat.
KANITLAR             : 
Nüfus kayıtları, tanıklar, DNA testleri ve her türlü sağlık raporu, diğer kanıtlar.
 
CEVAP SÜRESİ         : 10 gündür.
 
İSTEM SONUCU         : 
Açıklanan nedenler ile, tarafların zina sebebiyle boşanmalarına , Müşterek çocukların  velayetinin  davacıya verilmesine, davacı için aylık .......TL ve her bir çocuk için aylık ....... TL nafakanın davalıdan alınmasına, Yargılama giderlerinin   davalı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz. 
 
          DAVACI VEKİLİ
             .......

Yorumlar

Ad

Aile,33,Aile içi Geçimsizlik,5,aktual,1,Araç,2,Banka,3,Belediye,17,Borç dilekçeleri,2,Cevap Dilekçesi örneği,2,Ceza Dilekçe Örnekleri,44,dava dilekçeleri,18,Dernek,3,dilekce Örnekleri,39,Egitim,4,evlilik,1,feature,3,Haciz,1,Hırsızlık,1,Hukuk Dilekce Örnekleri,167,İcra,59,ihtarname,4,ipotek,1,izin Dilekce Örneği,4,Kamu Dilekçeleri,4,Kira,8,latest,1,Sağlık,5,Sözleşme,7,Şikayet Dilekçesi,4,şirket,8,Tapu dilekçe Örnekleri,5,Trafik,1,tutanak,1,Tüketici,2,Vekaletname,2,Vergi,13,
ltr
item
Örnek Dilekçeler : Zina Sebebiyle Boşanma Dilekçe Örneği
Zina Sebebiyle Boşanma Dilekçe Örneği
Zina Sebebiyle Boşanma ....... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE,KONU : Zina sebebiyle boşanma,YASAL NEDENLER : MK.m129 ve sair hukuki mevzua,Davalının eşini aldattı gerek kendi ifadeleri, gerek tanıklar ve gayrı meşru beraberliğinden olan çocuğu,Müvekkilemiz uzun zamandır eşinin kendisini aldattığı
Örnek Dilekçeler
http://ornekdilekceara.blogspot.com/2013/06/zina-sebebiyle-bosanma-dilekce-ornegi.html
http://ornekdilekceara.blogspot.com/
http://ornekdilekceara.blogspot.com/
http://ornekdilekceara.blogspot.com/2013/06/zina-sebebiyle-bosanma-dilekce-ornegi.html
true
1156415031089643021
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy